120 Bin Dolarlık “Sanat Eseri” Muz Sosyal Medyada Viral Oldu

 120 Bin Dolarlık “Sanat Eseri” Muz Sosyal Medyada Viral Oldu

İtalyan sanatçı Maurizio Cattelan pazardan 2 liraya aldığı muzu, bir sergide duvara yapıştırarak 120.000 dolara satmasıyla gündeme geldi. Günlerdir sosyal medyada gündemde olan bu konu bir çok kişi, kuruluş ve ünlü tarafından ti’ye alındı. Binlerce kişiden paylaşım alan “Sanat Eseri Muz” sosyal medyada viral oldu.

120 Bin Dolarlık "Sanat Eseri" Muz Sosyal Medyada Viral Oldu
120 Bin Dolarlık “Sanat Eseri” Muz Sosyal Medyada Viral Oldu

İtalyan sanatçının sergilediği “Komedyen” adlı “Sanat Eseri Muz” bir çift tarafından 120 bin dolara satın alındı. Çift, bu sanat eserini alırken risk aldıklarını fakat ileride çok değerlenebileceğini belirtti. Ayrıca sanatçı, satın alan kişilerin muzu yenileyebileceğini söyledi 🙂

Tamamen gerçek olan bu muz çürüdüğünde, satın alan kişi muzu değiştirebilecek. Ayrıca bu sanat eseri sadece 1 kişiye satılmadı. Toplam 3 adet bulunan “Sanat Eseri Muz” toplamda 3 kişiye satılacak. Satın alan sadece 1 kişiden 120.000 dolar elde eden sanatçı, bu garip sanatla fazlasıyla tepki çekti.

“Sanat Eseri Muz” bir çok kişi tarafından Kapitalizm’in geldiği son nokta olarak dillendirildi. Bir çok kişi de bunun sanata zarar verdiği belirtti.

Sanat Eseri Muz’un Hikayesi Nedir?

120 Bin dolarlık bu sanat eserinin ne anlatmak istediği tam olarak şuanda bilinmiyor. Fakat bir çok uzman bunun bir pazarlama tekniği olduğunu ve ticari odaklı yapılan bir yöntem olduğunu söylüyor.

120 Bin Dolarlık Sanat Eseri Muzu Yediler

David Datuna isimli bir adam sosyal medyada viral olan 120.000 dolar değerindeki bu muzu yiyerek tepkisini gösterdi. “Komedyen” ismiyle sergilenen bu muzu yiyen adam, “Aç Sanatçı” ismiyle instagram hesabından muzu yediği anları paylaştı.

Ardından gelen destek üzerine bir kez daha paylaşım yapan David Datuna, destek verenlere teşekkürlerini sundu. Muzu yediği görüntülerin tablolar halinde sergilendiği bir fotoğrafı alıntılayan Datuna, Instagramdan bir gönderi daha paylaştı. İşte o gönderiler…

İlgili İçerik  Elon Musk: Üretime Dönüyoruz, İsterseniz Beni Tutuklayın!
120 Bin Dolarlık Sanat Eseri Muzu Yediler
120 Bin Dolarlık Sanat Eseri Muzu Yediler

Datuna, Paylaştığı bu komik görselin altında şunları söyledi;

“Bu çok eğlenceli 🙂 Bir kaç gündür bu konu ile ilgili çok olumlu mesajlar alıyorum. Destekçilerime çok teşekkür ederim. Bir kaz daha söylemek isterim. Muz’dan sanat eseri olur mu? kesinlikle evet. Ama ben bunun para ile satılmasını doğru bulmuyorum. Müzede ücretsiz sergilenmesi gerekiyordu.”

120 Bin Dolarlık Muz’a Sosyal Medyadan Gelen Tepkiler

Sosyal medyada viral olan bu “Sanat Eseri Muz” Nusret Gökçe tarafından da ti’ye alındı. Gökçe, duvara yapıştırdığı et’in açıklamasına “Sadece 1 milyar 250 milyon dolar” yazarak “Sanat Eseri Muz”u ti’ye aldı…

“Sanat Eseri Muz” Nusret Gökçe tarafından da ti’ye alındı.

Trabzon büyükşehir belediyesi ise duvara bir hamsi yapıştırarak bu sanat eserini ti’ye aldı. Trabzon belediyesi resmi twitter hesabında yaptığı paylaşımda “Eser dediğin böyle olur. Buğulaması da güzel olur” şeklinde mizahi bir gönderme yaptı.

Dünyaca ünlü aktör, Hızlı ve Öfkeli oyuncusu Vin Diesel ise “Sanat Eseri Muz”u ti’ye alan bir gönderiyi alıntıladı. Sanat Eseri Muz’un üzerine montajlandığı bir gönderiyi gülerek paylaşan Diesel, binlerce beğeni aldı.

Vin Diesel "Sanat Eseri Muz"u ti'ye aldı
Vin Diesel “Sanat Eseri Muz”u ti’ye aldı

Kayseri belediyesi ise bu konuda oldukça mizahi bir eleştiri yaptı. Pastırmasıyla ünlü olan Kayseri şehrinin resmi twitter hesabında duvara yapıştırılmış bir pastırma resmi paylaşıldı.

Bir önceki yazımız olan Zamanda Yolculuğu Çıkmaza Sokan Büyükbaba Paradoksu başlıklı makalemizde Büyükbaba Paradoksu, Dede Paradoksu ve Zamanda Yolculuk hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın