Connect with us


Borsa Haberleri

1 Milyar Dolar Değerinde 101.857 Bitcoin Taşındı

Lider kripto para birimi Bitcoin için dikkat çeken bir haber aktarıldı. Sahibi bilinmeyen bir cüzdan hesabından 101.857 Bitcoin, başka hesaba aktarıldı.

Zaman:

Tarih:

1 Milyar Dolar Değerinde 101.857 Bitcoin Taşındı

Kripto para dünyasının en değerli ve en çok kullanılan para birimlerinden olan Bitcoin, oldukça ilginç bir haber ile karşımızda. En büyük bitcoin cüzdanı olarak bilinen ve sahibi bilinmeyen bir hesap, 101.857 adet bitcoini başka hesaba taşıdı.

Bugüne kadar pek çok dev taşıma işlemi gerçekleşse de, böylesi çok az görülmüştü. Bir çok analist ve medya şirketi tarafından takip edilen bitcoin taşıma işlemlerine bugün bir yenisi daha eklendi. Dünyanın en büyük bitcoin hesabı olarak bilinen, sahibi belli olmayan bir hesap, 931 milyon dolarlık bitcoini başka bir hesaba transfer etti.

Bu işlemi sadece 48 cent, yani yaklaşık 3 Lira 40 kuruşa gerçekleştiren dev kripto para yatırımcısı, Bitcoin Block Bot tarafından tespit edildi. Bitcoin Block bot isimli defter takip programı, 931 milyon dolarlık bu işlemi yakalayarak açığa çıkardı. 101.857 bitcoin’in, gönderen kişinin hesabına ilk olarak 2 Nisan 2020 tarihinde girdiği söyleniyor. Yani ilgili kişi bu bitcoinleri 2 Nisan tarihinde hesabına geçirmiş.

Benzer içerik:  Cem Uzan, Dikkat Çeken Kripto Para Vaadi Verdi
1 Milyar Dolar Değerinde 101.857 Bitcoin Taşındı

İlgili hesabın en büyük bitcoin cüzdanlarından biri olduğu düşünüldüğünde, bu hesabın bir borsaya veya dijital varlık yönetimi şirketine ait olduğu düşünülüyor. Bitcoin’in toplam piyasa değerinin 170 milyar dolara yakın olduğunu düşünürsek, taşınan bitcoin miktarı toplam piyasa değerinin %0.6 oranına denk geliyor. Bu da uzmanların bu konuya oldukça karamsar bakmasına sebep oluyor.

Taşınan bitcoinlerin kişisel hesapta veya bir varlık yöneticisinde olup olmadığı şuan henüz belli değil. İlerleyen günlerde konu hakkında daha detaylı bilgiler ortaya çıktığında sizlere aktaracağız, takipte kalın…

1 Milyar Dolar Değerinde 101.857 Bitcoin Taşındı Lider kripto para birimi Bitcoin için dikkat çeken bir haber aktarıldı. Sahibi bilinmeyen bir cüzdan hesabından 101.857 Bitcoin, başka hesaba aktarıldı.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir